Slider Top

[6][slaidas][slider-top][Slider Top]

Ruošimo technika


    Norint paruošti puikų kokteilį neužtenka žinoti vien sudėtines dalis ir proporcijas. Kokteilio ruošime labai svarbu ir pati ruošimo technika. Per daugelį kokteilių egzistavimo metų nusistatė kelios pagrindinės kokteilių ruošimo technikos, kurios pastoviai pasipildo naujovėmis.

    Build technika - šis kokteilių ruošimo būdas skirtas lengvai susimaišančių komponentų ruošimui tiesiai patiekimo taurėje. Imam taurę ir beriam į ją ledą, po to pradedam paeiliui pilti sudėtines dalis. Pradedam pilti nuo pigesnių gėrimų (sultys, sirupai), gale pilam brangiausius (alkoholis). Po to kai visi komponentai atmatuoti ir supilti, sumaišom kokteilį baro šaukšteliu. Kartais maišant kokteilį iškyla būtinybė prilaikyti taurę, tokiu atveju imam servetėlę ir jos pagalba prilaikom taurę. Būna atvejų, kai šia technika ruošti kokteiliai efektingiau atrodo nemaišyti - tokiu atveju kokteilių maišyt nereikia.

    Layering technika - toks kokteilis dažniausia ruošiamas iš 2-4 sluoksnių. Sluoksniuojant sudedamosios dalys pilamos lėtai per baro šaukštelį, laikant jį aukščiau jau esamų sluoksnių, galiuką prispaudus prie priešingos taurės sienelės. Tokiu būdu skysčiui neleidžiama tekėti per greitai ir susimaišyti su kitais sluoksniais.
    Kokteilio komponentų eiliškumas nustatomas pagal jų klampumą. Komponentus kurių klampumas yra didesnis reikia pilti pirmiausia, po to pilami komponentai kurių klampumas mažesnis. Paskutinis sluoksnis dažniausia būna plakta grietinėlė.





    Flaming technika - degantis kokteilis. Kad kokteilis degtų jis turi būti ne silpnesnis nei 42 laipsniai. Todėl kuo stipresnis alkoholis tuo geriau ir stipriau degs. Šie kokteiliai yra gaminami iš stiprių iki 75 laipsnių stiprumo gėrimų, tačiau degant kokteiliui, išdega kažkiek alkoholio ir kokteilis susilpnėja. Alkoholis yra labai degus skystis, tad uždegti reikia atsargiai iš šono ir nebūt palinkus virš taurės.
    Liepsnojantys kokteiliai yra turbūt vieni iš efektingiausių kokteilių ir daugelis jų, pirmoj eilėj populiarumo susilaukė būtent dėl įspūdingo vaizdo.



    Shaking technika - plaktuve maišomi kokteiliai iš sunkiai sumaišomų komponentų (likeris, sirupas, kiaušiniai). Prieš ruošiant kokteilį, plaktuvo stiklinė išimama ir atšaldoma, įdedant į vidų du-tris gabalėlius ledo. Ledui ištirpus, vanduo išpilamas. Po to plaktuvas užpildomas 2/3 ledu (jei bus per mažai ledo, šis greit ištirps ir per daug praskies ruošiamą kokteilį) ir supilame paruoštus komponentus. Nerekomenduojama plaktuvą pripilti pilną, kadangi plakant turinio kiekis didėja.
    Sudėjus visus komponentus plaktuvas uždaromas ir trumpais, energingais rankų judesiais plakamas ne ilgiau kaip 20 sekundžių. Plakant plaktuvas laikomas abejomis rankomis, rankos pečių aukštyje. Reiktų nepamiršti, kad plaktuvas plakimo metu turėtų būti laikomas susuktas į servetėlę, tam kad turiniui nepersiduotų rankų šiluma. Baigus plakti, plaktuvas atidaromas ir suplaktas kokteilis per sietelį supilamas į atšaldytą taurę. Po kiekvienos porcijos suplakimo, plaktuvą reikia praskalauti švariu vandeniu.


    Fine strain technika - šis metodas tai shaking metodo pratęsimas. Yra tam tikri kokteiliai kuriems nukošimo per barmeno sietelį neužtenka. Gėrimas suplaktas shaking technika yra košiamas ne per vieną sietelį, o per du. Antrasis dedamas labai smulkus, tam kad sulaikytų smulkiausias suplakto kokteilio daleles ir kokteilis gautųsi švarus ir skaidrus.


    Stir technika - tai pats elegantiškiausias ruošimo būdas iš nesunkiai susimaišančių komponentų barmeno stiklinėje. Barmeno stiklinė 2/3 užpildoma ledu, toliau pilami komponentai pagal receptą. Supylus komponentus, visas turinys 5-6 sekundes maišomas baro šaukšteliu ir per sietelį supilamas į atšaldytas taures. Šiuo būdu paruošti kokteiliai dažniausia patiekiami be ledo.



    Blending technika - šis būdas naudojamas ruošiant kokteilius iš pieno, šviežių vaisių ir daug ledo. Ruošiamo kokteilio komponentai pagal receptą supilami į elektrinį maišytuvą ir plakama iki vientisos masės. Ledą, prieš dedant į maišytuvą, reikėtų susmulkinti. Plakant elektriniu maišytuvu, jei yra galimybė reguliuoti greitį, reiktų pradėti nuo lėtesnio greičio, palaipsniui greitinant.


    Muddling technika - Tai tinkama kokteiliams kurie yra paskaninami natūraliomis citrusinių vaisių sultimis, uogomis, vaisiais, įvairiais prieskoniais ir t.t. Tuščioje, atšaldytoje taurėje, grūstuvėliu sutraiškomi tam skirti kokteilio komponentai. Traiškyt reikia nepersistengiant, nesumalant visko į košę. Citrusinius vaisius reiktų spustelt tik tiek, kad išspausti sultis. Po to suberiam ledą, supilam kitus komponentus ir pamaišom baro šaukšteliu.